Posted by: mamadhia | August 4, 2008

Laksativi

Njerit qe nuk i pushonte kolla,shkon tek mjeku dhe i kerkon ti jape nje ilaç kundra kolles.Mjeku ja jep.

Pacienti vjen serish diten tjeter duke u ankuar se kolla nuk i kishte pushuar.Mjeku i jep nje ilaç tjeter.Dhe keshtu kjo rutine zgjat per disa dite derisa mjekut i vjen ne maje te hundes dhe nje dite ne vend te ilaçit te rregullt i jep laksativ.

Pasi iken pacienti nje doktor koleg e pyet doktorin ne fjale se pse i kishte keshilluar laksativ nje te semuri me kolle.Mjeku pergjigjet sakaq pa ju dridhur qerpiku:

Po ja mbajti b.. le te kollitet serish:D

Advertisements

Responses

  1. ahuahuaahuah po de po mjekt e sodit ta qijn nanen ta bin deken para vaktit ahuahuahauha

  2. eshte shume e bukur si barcolete


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Categories

%d bloggers like this: