Posted by: mamadhia | December 15, 2007

Mund te jetonim ende!

Takohen dy gra pas vdekjes.Fillojne te bisedojne.

-E dashur  pse vidqe ti-, pyet njera nga grate.

-Po ja vdiqa duke ngrire, isha ne mes te akullit.

-Oh sa keq me vika per ty- thote gruaja e pare.

-S’ka gje thote-, gruaja tjeter -, pas njefare kohe nuk merr vesh gje dhe rashe ne nje gjume te rende.Ashtu vdiqa.Po ti si vdiqe?

-Kisha degjuar se burri me tradheton, ndaj vajta si e terbuar ne shtepi, veçse burrin e gjeta ne divan duke pare tv.Nuk u mjaftova me aq sigurisht kontollova tere shtepine mbare e prape, por nuk gjeta gje dhe me ne fund vdiqa nga stresi.

– Po te kishe kontrolloar dhe frigoriferin mbase mund te ishim te dyja ne boten tjeter tani-, thote gruaja tjeter:)

Solli per Mamadhine: Eni

Advertisements

Responses

  1. KJO FORE ESHTE PER MESHKUJ E JO PER FEMRA DHE ESHTE FORE E VJETER VEQ QE E KE KTHYER NE TE KUNERTEN,ME FAL QE TE KORIGJOVA…Ë

  2. hagagaagag


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

Categories

%d bloggers like this: