Posted by: mamadhia | September 21, 2007

Grande Kapo

Ne kohen e luftes nje gjeneral e kishte mberthyer keq kapslleku.Dergon nje ushtar te tij tek doktori qe qe italian.Ushtari nuk para dinte mire italisht ndaj fliste gjysma gjysma.

I tha: Doktor grande kapo , niente kaka.

Doktori i dha nje ilaç dhe i tha ta lajmeronte pas disa ditesh per perfundimin

Ushtari vjen pas disa ditesh dhe serish thote: Doktor grande kapo ,niente kaka.

Doktori ja rrit dozen.Ushtari vjen serish pas disa ditesh dhe i thote : Doktor grande kapo ancora niente kaka!

Doktori fort i habitur thote: Si ka mundesi, doza qe teper e larte.Nejse nejse , tani do ja rris aq shume dozen sa qe dhe elefant me qene do ti dale – i tha ushtarit.Ushtari e merr ilaçin dhe iken.Dhe nuk vjen me .Doktori u merakos dhe shkon ne repart per tu interesuar.Aty shikon ushtarin i cili e sheh me pikellim dhe i thote : Doktor grande kaka,niente kapo:))

 Solli per Mamadhine: Eni

Advertisements

Responses

  1. nice 🙂

  2. hehehe:)

    Eni

  3. mamadhia e bukur kjo me nient kaka:))


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Categories

%d bloggers like this: