Posted by: mamadhia | August 20, 2007

Mundohuni ti kuptoni!

Ej! Nuk po gjej asnje fije floku ne rrobat e tua. Ti me tradheton me nje grua tullace?

Kujtoja se isha nje i dashur i jashtzakonshem, derisa nuk zbulova qe ajo ishte me azem.

Kur te vdes dua te iki ne gjume, qetesisht, si babi im; dhe jo duke bertitur si pasagjeri i tij!

– Zonje mund te provoj ato pantallonat, ne vitrine?

– Me vjen keq zoteri, por ne vitrine nuk mund tiu le ti provoni!

– Dje u shkembeva me burrin tend ne rruge, por ai nuk me pa…

– Po, ma tha.

– Babi, babi… perse je martuar me mamin?

– Edhe ti po e pyet veten eeee?

PC dhe Motorat

– Nese sektori i automobilizmit do ishte zhvilluar si industria e informatikes, sot do te kishim makina qe kushtojne 25 dollar dhe bejne 500 km me 1 liter (Bill Gates)

– Nese makinat do te funksiononin si software, do te bllokoheshin dy here ne dite pa arsye dhe e vetmja zgjidhje do ishte te riinstaloje motorin (General Motors)

Solli per Mamadhine: Eni

Advertisements

Responses

  1. ku mi ke gjet amon kto 🙂

  2. hehe:))

    Eni

  3. E madhe replika e gates me motors… po ku i gjeni gjithe keto

  4. hehe:)

    flm Krasta..
    Eni


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Categories

%d bloggers like this: