Posted by: mamadhia | August 12, 2007

Çfare gjinie ka kompjuteri?

9 arsye pse evidentohet seksi femer i kompiuterit
1) Pasi e ke blere shpenzon shume ne “aksesore” per te.
2) Fillon te kalosh mbremjet, duke lene pas dore qefin dhe miqte
3) Duke u sforcuar, ndonjehere, zbaton “procedura” qe nuk arrij ti kuptoj.
4) Je ti qe duhet ti pershtatesh menyres si funksionon, jo e kunderta.
5) Thuhet se nuk gabon KURRE! Nuk eshte e vertete po asnjeri se thote.
6) Mban mend cdo gje qe ke bere deri ne detajet me te vogla.
7) Nese je debil, “nuk nxjerr dot qimen nga qulli”.
8) Me shoqerine hap shpesh tema per “lidhjet”.
9) Kur gabon dicaka, resikon te humbesh cdo gje! Dhe shpesh nuk kthehesh dot pas!
9 arsye pse kompiuteri nuk mund te jete femer i seksit femer
1) Ka nje buton “fike”.
2) Mund te perdoresh me shume se nje njokohesisht, ne rrjet, per te rritur “rendimentin”.
3) Mund te mos e perdoresh per muaj te tere, por kur ke nevoje eshte gati te te sherbeje.
4) Me nje password te thjeshte, mund te ndalosh qe te tjeret ta perdorin dhe mund te flesh i qete.
5) Ka pjese te “ngurta” (hard disk)!
6) E nderon, pa shume shpenzime, kur behet “i paperdorshem” dhe jo ne lartesine e pretendimeve te tua.
7) Te gjitha “te carat” qe ka jane gjithmone ne sensin horizoontal.
8) Mund te kesh pa problem ne ne shtepi dhe nje ne zyre pa e fshehur hete fakt.
9) Shpesh je ti qe thua… “jo, nuk eshte momenti… kam dhembje koke!!!”.

Solli per Mamadhine: Eni

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Categories

%d bloggers like this: