Posted by: mamadhia | July 18, 2007

Letra e nenes derguar djalit polic

I dashur biri im,po te shkruaj keto dy rrjeshta,qe ti ta dish qe te kam shkruajtur.Po e morre kete leter,do te thote qe te ka arritur(po s’e more,me co fjale se ta shkruaj prap)
Po te shkruaj avash-avash,sepse e di qe ti nuk di te lexosh shpejt.
Para ca kohesh ne gazete,lexuam qe pjesa me e madhe e aksidenteve,ndodhin ne afersi te shtepise,prandaj une dhe babai vendosem qe te nderronim shtepi,dhe te shkonim nje cike me larg.

nuk e di se si eshte koha atje te ti,por ketu s’eshte dhe aq e keqe(kete jave ra shi vetem dy here:heren e pare zgjati tre dite dhe heren e dyte zgjati kater.
te pyeta per kohen se meqe thashe se fillon i ftohti,te dergova nje xhakete te babait(por me tha xhaxhai,qe te ta dergoja pa kopsa,qe te mos peshonte shume ne pliko(sepse ato dreq kopsash llamarine peshojne shume),prandaj ti hoqa kopsat(por nese do ti vesh,ti kam futur te xhepi i brendeshem).

Nese e shikon ate vajzen qe te pelqen,pershendete dhe nga ana jone.Nese nuk e shikon,mos i thuaj gje.
Te puth me mall nga larg,mamaja jote e dashur.
P.S.:doja te te fusja dhe ca leke,por e kisha mbyllur zarfin.

shenim: nuk e di kush e ka shkruar por ishte te draftet.thashe ta nxjerr ne drite te diellit..Eni

Advertisements

Responses

  1. Don’t you go talk about my mamma like that! se t’arrestoj e t’plas mrena, more vesh apo jo!

  2. 🙂
    Eni

  3. nje varrim ne veri
    ne fshat kishte vdekur NIK PJETER LLESH NDREK GJOKA ne kete moment ne varrim te NIK PJETER LLESH NDREK GJOKES rastesisht afer kalon nje nje makin me dy njerez nga jugu ndalon per rrespekt te xhenases dalin nga makina dhe degjon fjalim qe po thonin si pas zakonit para se ta varrason :me keq ardhje i japim lamtumiren e fundit NIK PJETER LLESH NDREK GJOKES… ky nga jugu thot shokut te tij mos paska vdek gjysma fshatit ketu

  4. hahahahaha bash mirrr

  5. valllla shum mir


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Categories

%d bloggers like this: