Posted by: mamadhia | June 8, 2007

Barcaleta bjonde

– Uaaaa, cfare diamanti te mrekullueshem qe paske ne unaze. Kush ta ka dhuruar ?- pyeti vajza shoqen e saj bjonde.

– E kam dhurate nga xhaja i madh qe vdiq. Me la te ekzekutoja testamentin dhe ne te kishte shkruar qe te pakten 2000 dollare nga trashegimia te perdoreshin per nje gur te bukur perkujtimor.

______________________

Dy bjondina bashkemoshatare takohen ne qytet disa vite pasi kishin mbaruar gjimnazin.

Njera thote: – E di qe jam martuar ?Madje jo vetem kaq. Im shoq eshte i mrekullueshem. Me thote cdo dite qe e bej te lumtur me perkujdesjet qe i dhuroj.
– Ohh! Edhe mua me ndodh e njejta gje – thote tjetra- Te njejtat fjale m’i kane peshperitur pothuaj te gjithe meshkujt e qytetit. Per cudi jam akoma e pamartuar ? Nuk e kuptoj pse?!

______________________

Gjini po ecte  nje dite neper qytet. Rruges sheh dy bjonde qe po silleshin ne menyre te pakuptimte. Njera ecte perpara dhe germonte nje grope me lopate. Tjetra i vente nga pas dhe e mbushte gropen me dhe.
– Cfare jeni duke bere ? i pyeti burri. – Punojme per komunalen, mbjellim peme- u pergjigjen vajzat.

– Ne fakt duhet te jemi tre persona ne grup, po ajo qe eshte pergjegjese per te  mbjelle filizat eshte e semure sot…

Advertisements

Responses

 1. Se harrova:

  C’ben blondina kur meson se 90% e aksidenteve ndodhin ne vendbanim ?

  .
  .
  .
  .
  .
  – Transferohet !
  😛 😀 😛

 2. o Elais me shkrive fare sidomos ajo e fundit qe ulerime:)

  Eni

 3. ahahhhahhaha shtosa palidhje koken hahaha hajgare bona

 4. shka ban katunari kur del ne qytet ;

  e pi ni sok

 5. shka ka ba njani:

  kurgja ska ba

 6. mu pshurr tu dhii me qito fore

 7. hasa ehde hysa po ngjiteshin ne nje shkemb.dhe hasa ngel poshte dhe i thote hyses ndihmon o hys se rash.hysa ja bon qe po ta lishoj shurren ti ngjitu.hasa ja kteh : majcc ti me ma ndal shurren un me ra

 8. ma palidheje shtosa nuk paska hahah u kesha tu dhi famëëëljëë

 9. u kan misterbini edhe u kan tu hec udhes edhe tu hec i dalin nja dy thmi edhe i thojn o misterbin a po na rren najsen misterbini ia kthen i thot shuni bre se um ka dek nana edhe kta djemt merziten per ta edhe shkojn me pa te nesermen edhe kur trekasin ne der del nana e misterbinit edhe kta djemt i thojn misterbinit o misterbin pse na ke rrejt qe tka dek nana edhe misterbini i thot po ju vet um that me rrejt haha. mendi_g11@hotmail.com

 10. ukan ni njeri ut shku me vjedh diqka n super market edhe sdin qa me vjedh dikur i kap do mushkni edhe tu ec sdin qa me bo kishe mos me dal i dyshimt edhe ja nis ee kesh e ni puntor ja bon pot bin mushknit tu kesh ky i kthehet e ja nis me kesh hehehhe edhe i kthen mushknit e i thot o veq bona hjagare a ky puntori pa dit sen qe i ka vjedh ky mushknit

 11. Ka shkuar ni Hoxh me ble ni papagall edhe e ble,kur Hoxha e mson papagallin sa her ti jep me honger me thon “bismilah”edhe vendos Hoxha dikur me e shit papagallin dhe e shet,kur ndërkoh,kalon andej pari një prift dhe kër ta blej kët papagall dhe e bleu,e dërgoi në Kishën e Shenjt dhe sa her i jepte për me hongër papagalli thoshte’bismilah”dhe prifti u ba nervoz shum dhe e mbylli në kafaz dhe nuk i dha për me hongër 1 muaj dhe pas 1 muaji shkoi te papagalli për me pa se mos është përmisërsuar-dhe kështu i dha pas 1 muaji 1 trosh buke,kur ia ktheu papagalli-“ELHAMDIRULAH-Që u kry RAMAZANI

 12. Na ishte njëher një djal,dhe gjith shoqrija tij bëjshin hajagre me at djal,dhe te gjith e thirrshin “SARME”dhe nje dit ky djali doli te shetis me gruan e vet,ne qender qyteti,aty pari kalojshin shoqrija e ktij djali dhe cili kalonte andej pari e thirrshin “SARME” dhe gruaja e vet bahet nervoz dhe i thot burrit te vet”Kqyr qka po t’them o burr,nese edhe dikush te thirr Sarme asnji sekond me ty nuk rri,se krejt hajgare bo bajn me ty,eh mjera une qe burrin budall e pasna mar…Ky ia kthen:Mir bre grua nese edhe dikush me thir”Sarme”lirisht mos jeto me mua,dhe ky djali me nervoz shkon ne kafene (kafiq) kur nejshin shoqrija e tij,e nxjerr revolen (alltin) dhe i thot gjithve:”Nese edhe dikush me thirr Sarme,do ta vrras?!dhe nje shok sapo hyn ne lokal dhe i thot:”o ku je oj Sarme”…dhe ky e vret ate dhe thot:Hajt veq le t’guxon najkush edhe niher me m’thon Sarme…kur njeri afer shankit i thot:”PO QKA BANE OJ…FLETA E LAKNES ME MISH E ORIZ,kur ky djali i thot:”HAJT VEQ GUXO M’PTSHILLE QATO…

 13. spo di niher nestra

 14. jan kan hasa edhe hysa jan dal mu shetit ne korz ne vitin 1998 si kan lan shkit mu shetit.
  edhe jon shku shpi ne salon skan dit qa me ba edhe i ka than hasa hyses masi serbt spo na lajn mu shetit ne korz hajde shetitum sallon e kan shym driten edhe jakan nis mu shetit hasa ja ka hi hyses shuplak i ka than hysa hases qa ma hine,aiiiiiiiiiiiiiii me nis sa njeri osht ktu korz ku me dit kush ta ka hi

 15. jan kan 2 qaqkalica edhe jan dal ne korz mu shetit edhe e kan pa ilpizen edhe kan than hajde shkojna shpi se kaka dal ky krymadhi

 16. jan kan 2 buk edhe tu shku te posht ikan pa 2 kifle me ajrokrem edhe jan nal kan than ncncncncnc qy sa te reja jan ly

 17. jon kan bubrecat kolon tu shku te posht edhe u nal i pari e jon tu bu tan edhe ja kan ba qa ki i ka than kadale se um hini ni miz syyyyyyyyyy

 18. u kan ni qik edhe u ik e u martu ne itali ne qytetin pescara edhe e thirr nanen e vet kosov i thet oj nan jam ik ne pescara ani nanes shko dhetkara veq pare qom.

 19. qe ni fore prej meje :kan qen dy remojsa duke ecur ruges dhe e shojn nje iriq njera i thot eja te shkojm se qatje paska party

 20. a din qa ishbo dje mas 12 ve ?

  ora 1
  heheh

 21. sa kam qesh vdiqa prit te qeshi edhe njeher hhahahhahhhaaaaaaaaa

 22. VDIQA VDIQA ME SILLNI AMBULANCEN HHAHAHAHHAHHAHAHHAHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAHAHHHAHAHHAHHHHHHHHHHHHHHHHHHAAAAAAAAAAAHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHAAAAAAAAAAAAAAHHHHHHHHHHHHHAAAAAAAAAAAHHHHHHHHHHHHHHHHHAAAAAAHHHHHHHHHHHHHHAHAHAHAHAHHAAHHAHHHAHHHHAAHHHHAHHHHAHH

 23. HAHAHAH SA KAM QESH ME RA E MBUSHMJA E DHEMBIT TU QESH

 24. PERSHENDES MAMIN TIM MUDEN QE ESHTE SI SHPIRT

 25. O BIL TE PERSHENDES SHUM PO KU E KE MAJTAFONIN ME AAAAAAAAAA

 26. u kon hasa ne ajroplan edhe tash ka dasht mu prish ajroplani ehde ajo prej tute u pshurr edhe i ka qit brekt mi ter n`dritare edhe tash i kan ra brekt te ni njeri tu shit VO edhe tash u shku ni njeri me ble e ja ka bo hiqi brekt ti kqyri vot hahahhaha

 27. qka bon lepri kur i bon 2 vjet??????? hin per 3 hahahaaa e kom dhi:A

 28. qka i thot oxhaku i madh oxhakut tvogel mos pi duhan se je i vogel hahahahhahha

 29. A e dini qysh e myt bjondina peshkun???

  E shtin ne uj …. hahhahaha

 30. qka dallon avijoni prej penisi penisi kur qohet rritete e avijoni zvoglohet ga ga ga

 31. u kon nje biondin edhe ju ka shtyp vetura mesenaj bipndina ka marr edhe po munohet me fry veturen pastaj ka ardh polici edhe i ka thon: oj budallic qysh po dush me fry kur i ke lon dritaret qel….

  hahahahah

 32. pse biondina kur dhihet e bon mutin me dy vija????!!!

  se ka vesh mercedeska

 33. nje burr e ka qu televizorin te mjeshtri edhe mjeshtri i tha qysh tu prish ai i tha: hiq vallah kesh tu e kru veshin me gjylpan edhe papritmas ju nal zoni televizorit

 34. jon kon nje zeshkane dhe nje biondin edhe kan dasht me kcy prej ures zeshkanja kcej e biondina spo kcen se nuk po e din rrugen

 35. pse kan viqi (djali i vogel lop) gjithmoh????!!!!!
  se e ka nanen lop

 36. pse biondina kur bjen me flejt flen me meter????!!!!
  me kqyr sa osht rrit

 37. Ka qene Hasa me Hysen edhe kane vendos te vjedhin nje magacin. Hasa hyn mbrenda a hysa hyp me ni dru. vjen ni polic edhe e shef hysen ne dru edhe e pyt cka po bon. a i thot po lexoj vjersha. polici i thot hajt lexoje ni. edhe fillon hysa:
  o sa bukur rrezon hana
  ik o has se tu q* nana.

 38. u kon nastradini edhe u ardh ne gjakov edhe ka thon hajt ta boj dikon budall.e ka vet ni plak:a mes e ki pa bre 1 kamion me budall??.ai plaki ja ka kthy:psea mes ra ti pi qatij kamioni

  • valla me dek njeri tu kesh o zot nuk jeni nermal ju vallala hallalll ju kofttt:S:Ss;

 39. barcaleat met mekkkkkk uu pshurra me juve

 40. sa palidhje shtosa ju shkershefsha robt

 41. ahahahahah

 42. akn ni her nji njeri i ri edhe a ka kitarist edhe e ka pas ni kojshi .ni dit ai ia nis me i ra kitares edhe i vjen kojshia e i thot mas ban bre zhurum ky i thot o neser kam koncert.neser apet i bjen vjen apet kojshia ky apet i thet o neser kam prova .i bjen ky kitares nja ni jav ren edhe kojshia nuk vjen ather qohet ky kitaristi edhe shkon e kqyr shka u ba me kojshien qe nuk erdh me kqyr kur te shkon te shpija e tina e gjan tuj ra grusht edhe i thot shka je tuj ba bre kojshia ja kthen o jam tuj ba prova se neser ka me ti qi robt.e fort a

 43. u kon ni djal ne shpi e ka thirr ni niri ne telefon i ka thon ku o mama i thot ner kujshi me kujshiken tu nejt ne sob te fjetjes mir shko myti me thik edhe mamen edhe kujshiken ky shkon i myt masanej i thot shka me bo tash ai i thot merre edhe gjuj ne bazen o bab po na skena bazen ne shpi a (me fal se pasna marr gabim)

 44. jun kon dy shiptare tu dash me shku ne amerik edhe skan dit anglisht kur jun shku e kan pa bokserin e njohur edhe bokseri ju ka thon ne gjuh angleze(a pe don me ju rre) kto skan dit shka me thon hajt kan thon pe thojim (yes) edhe bokseri i ka rre masanej shiptaret jun shku te ni shoqje e veta ne amerik dhe e ka vet qysh duhet me thon anglisht (jo) shoqja i tha (no) edhe kur jun dal shiptaret ne qytet e kan pa bokserin dhe bokseri iu ka thon ne gjuh anleze(a ju kum rre boll) vajzat i ka thon (no) se nuk kan kuptu ti ka fshi ti ka rre ahpet

  hahahahahahahahahaha e qart aaaa

 45. fore te mira po pse me banalitet breeeeeee

 46. u kon shqiptari edhe kinezi ka thon kinezi vet me veti hajt ta boj budall kto se shqiptart jon budall ka bo kinezi me gisht keshe po foli en telefon me gisht pa telefon i ka thon shqipteri shka je ka bon aj ka thon na folim edhe pa telefon veq me gjisht edhe ka thon shqiptari ky mem bo budall muaaa ka bo shqiptari nja dy her ncuk ncuk i ka thon kinezi qa je tu bo i ka thon shqiptari kurgjo veq i qova nja dy sms

 47. OshTT Lopa Edhe Bubbrrecii. Lopa Oshtt Tuu Ecc RRuges Edhe Bubrreci Ja Truponn Udhenn. Ja bann Lopa Bubbrrrecitt Qysh SPo Te Vjenn Marre Kaqq i VoGeLL Me Ma Trupuu Udhenn. Bubbrrrecii ja ban Qysh Spo Te Vjenn Marre Ty Lopaa Plakk CicaTT JashTT :D:D D djal_llokum@kosova.it

 48. o kon ni bubrrec edhe ni elefant edhe elefanti u hi me u la edhe bubrreci i ka than qu qu qu mar qu edhe elefanti u qu edhe i ka than fol shka je ka don mar bubrreci i ka than jo thash mos mi ki vesh bregt e mija hahahahahhahah

 49. pse biondina kur te shkon ne deti e mer deren e kerrit me veti me e qel dritaren e me u flladit hahahahah

 50. u kan njani ne autobus edhe ai ka pas me shku deri te ni ur asaj uresi i thojn te ura gjevrijes mirpo edhe nana e shoferit autobusit e ka pas emrin gjevrije edhe tash shoferi e pyt ku me ta nal zoteri pasagjeri i thot nalma te ura gjevrijes shoferi ja kthen jo te ura nanes tane

 51. o kon shqiptari ,amerikaniedhe gjermani edhe e kan than cili kcen prej 8kat edhe shpton ka me i fitu `1000000 euro.kcen amerikani e dek ,kcen gjermani edhe ai dek e kur kcen shqiptari ai kcen me both edhe shpton vin gazetart e i thon zotni qysh e ki emnin o kuku bothaa e mbiemnin kuku bothaaa zotni kuku bothaa ka fitu `1000000 euro

  hahahahahahahahahaha zotni kuku bothaa hahahah

 52. ish kan ni her ni leper kur kish pi nuk kish dit qkka po bon edhe pihet fort edhe tu shku udhes edhe e shoohin 2 ujqi edhe e percjellin ku po shkon edhe hin lepri stre edhe kat ujqit ju avyten ngat edhe ja bon njani tjetrit une ko me hanger edhe rroken ner me veti kta edhe cofin dyt kta edhe kur dohet lepri kur i she edhe bon kuk kur po pi nuk po di qka po boj huahuahuahha

 53. aparacijoni u kry me sukses por pacjenit vdisq auhhuahuahaha

 54. 1 Pse bjondina e vnon sahatin ne plage
  Sepse ka ni qe koha i sheron te gjitha

  2 Cka eshte bjondina pa telefon
  Femen pa lidhje

  3 Cka bohet bjondina kur e kryen fakultetin
  Gjyshe

  4 Cili osht dallimi ne mes 10 lopve dhe 3 bjondinave
  Shtate

  5 Pse bjondina kur t’lahet e la deren e bajes çel
  Sepse tutet se mes pi sheh kush ka çilsi

  6 Pse bjondina kur t’vozit e merr thiken me veti
  Per mi pre kthesat

  7 Pse bjondina rri para kadës para se mu la
  Pret bujlerin mi dhez driten jeshile

  8 Qysh e shtin bjondinen me kesh t’dillen
  Ja kallxon shtosin t’ejten

  9 Pse presin 17 bjondina para hyrjes
  E presin te 18-ten sepse eshte e ndaluar hyrja ner 18

  10 Cka thot bjondina kur t’met shtatzan
  Nashta s’osht i jemi!

  11 Pse bjondinat e blejin bojen e bardhe
  Per dit t’zeza

  12 Pse bjondina e gjun sahatin prej baneses
  Mi pa qysh fluturon koha

  13 Pse bjondines i ka met kiflja n’beth
  Sepse doktori i dhomve i ka thon me honger n’onen qeter

  14 Pse bjondina i porosit tri kafe
  Sepse e pi t’mesme

  15 Pse bjondia i vnon syzat n’bark
  Per zorren qorre

  16 Pse bjondina rri para pasqyres me sy mshel
  Sepse ka qef mi pa veten tu flejt

  17 Pse bjondines si nihet zoni gjate seksit
  Sepse i ka thon nona mes me fol me t’hujt

  18 Pse bjondia ha gur
  Sepse e ka lexu n’horoskop “ha shka t’dush”

  19 Pse shkon bjondina n’kopsht zollogjik
  Shkon mi lyp kerrin qe ja ka marr marimaga

  20 Pse bjondina hin me shkall n’dugoj
  Sepse cmimet jane te nelta

  21 Pse bjondina i man ka 5 soka dhe ka 5 gastare t’thata n’frizhider
  Sepse her osht etshem e her jo

  22 Pse bjondina s’di mi shkru numrin 11
  Sepse s’di cilin 1-sh mi shkru t’parin

  23 Pse bjondina e gjun sonen ne asfalt
  Mi ushqy zebrat

  24 Pse bjondina n’dugoj kqyr tenelt
  Ka ni se kan me ra cmimet

  25 Pse bjondina n’film ulet e para
  Per mi pa filmin e para

  26 Pse rrxohet muri kur t’pshtetet bjondina n’to
  Sepse ma i mencmi lshon pe i pari

  27 Pse bjondina e man sahatin ne kom
  Per me hec me hapin e kohes

  28 Pse bjondia u ra pi penxhereve
  Sepse u kon tu hekuros perdet

  29 Pse bjondina vesh brek t’zeza
  Man zi per virgjinitetin e humbur

  30 Pse bjondina vesh hullahope mrezh
  Per mes mi ra p… n’tok

  31 Pse bjondina e lyn murin me farmacilin
  Sepse doktori I ka thon mi ly vendin ku u vra

  32 Pse bjondina e la kuleten permi televizor
  Per mi dal programi sa ma i pasur

  33 Ku osht dallimi midis bjondines dhe akumulatorit
  Akumulatori e ka edhe anen pozitive

  34 Pse bjondinen e kan qit prej bankes se spermes
  Sepse e kan zon tu pi

  35 Pse japant jane poplli ma i menqem
  Sepse nuk kan bjondina

  36 Cka ndodh kur dy bjondina vrapojne njona kah tjetra
  Thehet pasqyra

  37 Pse bjondina i lan komt me qarapa vesht
  Sepse uji osht i ftoft

  38 Pse King-Kongit i pelqejin bjondinat
  Se osht majmun

  39 Cka thot bjondina kur i kallxojin naj shtos per bjondinat
  Uuuu budallicat

  40 Cka thot bjondina kur doktorri i thot se ka vakum n’kry
  Ma mir najsan se kurrsan

  41 Cka thot bjondina kur ta she naj porno
  U qe une

  42 Qysh e myt bjondina peshkun
  E shti n’uj mi kop

  43 Qysh e myt bjondina zogin
  E gjun per penxhere

  44 Qysh bon be bjondina
  Jam virgjine pasha fmit

  45 Pse bjondina e qel tomlin n’dugoj
  Sepse e lexon n’paket “hape ketu”

  46 Qysh i bon bjondina paret per DVD
  E shet televizorin

  47 Pse bjondina veshet trash para kompjuterit
  Sepse e ka Windows-in qel

  48 Pse n’ekran t’kompjuterit mesin gjurmt e komve
  Sepse bjondina ka dasht me hi n’internet

  49 Shka i ka thon bjondina pilot
  Fluturo posht se pe rrxohemi

  50 Qysh ja merr mant bjondines
  Smunesh se veq i ka t’marrne

  51 Pse bjondina e ka vnu gishtin permi baski
  I ka shku nerva kercima e çekicit

  52 Pse bjondinave ju pelqen vetetima
  Sepse menojin se o ka i qet dikush n’fotografi

  53 Pse ska shtosa per zeshkejka
  Sepse bjondinat duhet mi qit

  54 Qysh e quan bjondinen me gjysem-tru
  E talentuar

  55 Qysh u myt bjondina tu pi tomel
  I ka ra lopa permi

  56 Pse bjondina smunet mi thirr 911-shin
  Sepse smunet mi gjet pullen 11 ne telefon

 55. It’s really a great and useful piece of information. I am glad that you just shared this helpful info with us. Please stay us up to date like this. Thank you for sharing.

 56. hahahahahahahahaha


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Categories

%d bloggers like this: