Posted by: mamadhia | June 7, 2007

Barcaleta me avokate

GARDHI:

Shen Pjetri dhe djalli po benin sherr se cilit prej tyre i takonte te mirembante gardhin qe ndante ferrin nga parajsa.

Pas nje diskutimi te gjate Shen Pjetri nuk duroi dot me dhe tha: Po qe se nuk e rregullon gardhin do te te padis!

Djalli u zgerdhi pak dhe u pergjigj: Me padit sa te duash! Mezi po pres te shoh ku do ta gjesh avokatin qe do te te perfaqesoje!

___________

GENJESHTRA

Si e di nje i shurdher qe avokati po genjen.

-Sepse e sheh kur avokati leviz buzet.

_______________

VJEDHJA

Janaqi eshte paditur per vjedhje derrash dhe dosash.

Prokurori kerkon qe ndeshkimi te jete shume i rrepte me argumentin:

– Po qe se nuk ndeshkojme keto vjedhje do ngelemi pa avokate dhe pa gjyqtare.

Advertisements

Responses

 1. #1 😀 😀 😀

 2. #2 😀 😀 😀 😀

 3. # 😀 😀 😀

 4. ps: tek #2 eshte nji surrat me shume, pa dashje 😦

 5. Po u shtoj une nga nje qe te mos u ngelet hatri te tjerave
  # 1 🙂
  # 3 🙂

  edhe nje 😀 qe te kompensoje per 😦
  😉


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Categories

%d bloggers like this: