Posted by: mamadhia | May 23, 2007

Fjalori i ri shqip – anglisht – shqip

 • meqe ra fjala… – since the word fell…
 • faqebardhe – whitecheek
 • ha shqip apo nuk ha shqip ti? – do you eat Albanian or not?
 • me beni nje b*th vend – make me an ass place
 • rob zoti – God’s prisoner
 • po ta fus nji dru te mire…- i’ll stick you nice wood…
 • na fike deren! – you turned off my door!
 • Went for wool – Iku per lesh
 • The black drank you- Te piu e zeza
 • Why is the fly burning to you? – Pse te djeg miza
 • The dog doesn’t eat my stick – S’ma ha qeni shkopin
 • The mother of that conversation has died – I ka vdek nona atij muhabeti
 • I wish the dot falls on you – Te rafte pika
 • That conversation caught a cold – U ftof ai muhabet
 • Black dot, black dot – Pike e zeze, pike e zeze
 • Hang the wools – Vari leshte
 • Went for dog’s lard- Iku per dhjam qeni

botuar nga

Advertisements

Responses

 1. e forte, e forte:)

 2. Eni, eshte nje shoqe nga kanadaja qe mi dergon dhe nuk mund te mos i ve ketu.

 3. i kujt eshte ky blogu: “tenaneparsi.canalblog.com” ?
  nuk me hapet 😦

 4. eh ç’na ka gjet me kete E.T super te kujdesshem:))

 5. fraza per t’u perkthyer: please help!
  i ka hy punes si turku, s*mes
  nje kembe e hedh, nje ia ha maci
  e bera k*ken, i vura pllaken

  • 28.2006 at 2 e 20 6

   • shum shum kujdes nga gripi i derrave ne kosov 2009

 6. blete: pirdh pirdh se lirohesh

  ps: ishte per perkthim , jo drejtuar bletes 😀

 7. et tu edrus?

 8. jo keq

 9. s’mendoja se ishte kaq e thjeshte anglishtja.do shtoja dhe une nje po ndoshta e mer per keq bleta,po e le.

 10. uywui uiayiudghuadgatydafofawy fra

 11. hey you are cool he is in the committes of the albania

 12. tungi po foli shqip se shqiptar jam qao klm

 13. kate:it’s raining again.i’m getting really wet.
  becky:i’m frezing.and i’m hungry too.
  mark:look,the cafe’s open.let’s go inside.
  paul:yes.come on.

 14. ky fjlar si ka te gjitha fjlet gjithmone me del kjo fjale nuk gjendet ne fjalorin tone

 15. dog

 16. Do you speak English lon now
  Do you undersend you girl’s speak
  Wat lougage speak you
  you going every dey’s scool a

 17. kant

 18. qysh ienni bee

 19. shum te fotr jeni po spo dina me perdor hi hahahahahaha se e kishi ba pak pshtjellt

 20. ne kete fjalor asnj fjal nuk del ve nuk gjendet ne fjalorin tone mundohuni ti shtini te gjitha fjalet

 21. shum smut haha

 22. i mir dhe shum i qart a a a a klx klm

 23. shum majr aaaa veq perpara popull i ndershum

 24. this word is for everybody who visit this address

  Try the byert tu leosen to me fruert nain???
  did you know to translation
  Who know this questions answer If you know bye

 25. mas eshte Kuptoje stacionin ku jam une dhe shiko a jam me te vertet aty..

  Per ty Nora nga Kosova
  nese e kam mire pergjigje please
  Because i live in new york

 26. Kallzo more a e kam mire

 27. po du fjalor o njerz

 28. te dua oj donjet kushtrimi ta thot kta me gjith zemer tung nga kushtrimi k+d

 29. this was a Susan Smith-style distraction. She was the woman who drowned her kids in her car and then said that she was carjacked by a black man.

 30. tung

 31. tung hej kush munet mem ndimu bre mema gjet nje fjalor shqip-anglish qe sa jamtu lyp nuk po muj me gjet

 32. qysh bre me gjet nje fjalor qe esht ka me vyn

 33. kush bre um ndimon me gjet nje fjolor qe te perkthen krejt qka te shkrujsh

 34. ola qkemi

 35. ola si jeni

 36. hey qysh muaj te gjej ore nje fjalor kroacisht shqip ju lutem

 37. apo muna me gjet fjalor

 38. ticketing

 39. asht ka me vyn nje fjalor e nuk po muna me gjet breeee ku

 40. qa kishi ba mire me ma shkru ni ese me 1500 fjale ne gj.angleze tema”Qfar do te benit po ti kishit 5.000.000 $ ” em kishi pshtu a klm

 41. o papakaa qfar vorra kishe poo msoi anglishtt huauahahuuauauh

 42. SHUM E MIR JU PSHDES SHUMSUM KLM TE GJITHVE sHQIPTART KU DO QE JAN

 43. si ta gjej nje fjalor anglisht shqip dhe shqip anglisht qe ti gjejme edhe nje fjale por edhe nje fjali?

 44. tung tung

 45. jo keq

 46. shum i mir ky fjalor po amundet per mu davelldu ne internet ?

 47. aka naj add ku mundet te davelldohet

 48. aka naj add ku mundet per mu te davelldohet

 49. ej qysh me gjet ni fjalor shqip turqisht

 50. e msova anglishten.turqishten arabishten dhe kroatcishten

 51. Abramovich will 25 Millionen für Lampard
  Im Streit um einen möglichen Wechsel von Frank Lampard zu Inter Mailand platzt Roman Abramovich allmählich die Hutschnur. Der Chelsea-Besitzer sei mittlerweile bereit, den Mittelfeld-Star ziehen zu lassen. Das berichten englische Medien.

 52. Kosov Rri Gjall Se Bijt Ketu I Këtu i Ke Përball Se Sa të Jena Gjall Armiqt Kena Mi Kall

 53. po qfar fjalori ky bre po ky sen spaska i paska qit bash do fjal qi sum interesojn hich ncccncn:@

 54. ej njerez pikspari ju pershendes perzemersisht per qka sherben ky fjalor nuk po sho qe esht fjalor

 55. ej qysh me gjet ni fjalor ku muj me shkru ni text te gjate e me perkthy per njeher

 56. hzchzisyuy

 57. hej bre a muni mem ndihmu me bo nje fjalor shqip-anglisht

 58. tung si jeni a jeni mir si po ja kaloni ej a ban mem ndihmu me bo nje ese english jam ermira miftari nga xerxja

 59. OK, let’s do an attack plan.

 60. a muni me ma perkthu qit fjali aglisht

  OK, let’s do an attack plan.

 61. tung kujeni ajeni mir

 62. what are you duing?

 63. mona:haha sa mir me qen shqiptar lona:ma te budallum se shqiptart nuk ka askund dini:eiha sa per kit tem sfoli hiq mili:mu nuk eshte ka merrihet ne kosov shkova ne itali qaoooooo erza:fjolr me dele kurr skom pa hahahhahha

 64. hye gjamna ni fjalor se marova ok tung shkrune linkun

 65. ku jeni a jeni mir qa po bani

 66. hej

  hahhah

 67. NICE
  NICE..
  NICE….
  . NICE……
  NICE……..
  NICE……….

  NUK E DI SE I THOJNE ASAJ FJALES BUT SA E KAME KUPETUAR KAME QESHUR SHUME.
  IT WAS GREAT…
  SO NICE…
  AND AWSOME OF COURSE… I LIKE IT…

 68. he wants them for his collection

 69. hej tregomni qysh i bjen anglisht të i përballojm

 70. Kush se din Anglishten per mu o BAL ….

 71. shqiponjen ne flamur me knaqesi e shikoj ndihna krenar qe kosoven ne bot e prezentoj.

 72. a me tregoni ku me hi me ba qeta anglisht me naj web shqiponjen ne flamur me knaqesie shikoj ndihna krenar qe kosoven ne bot e prezentoj

 73. By: hela on June 18, 2009
  at 12:32 pm

  ReplyAnglishten per mu o BAL ….

  By: Tony on June 18, 2009
  at 4:28 pm
  By: pranvera on June 15, 2009
  at 12:52 pm

  Reply

  hej tregomni qysh i bjen anglisht të i përballojm

  By: hela on June 18, 2009
  at 12:32 pm

  Reply

  Reply

  shqiponjen ne flamur me knaqesi e shikoj ndihna krenar qe kosoven ne bot e prezentoj.

  Kush se din Anglishten per mu o BAL ….

  By: Tony on June 18, 2009
  at 4:28 pm

  Reply

  shqiponjen ne flamur me knaqesi e shikoj ndihna krenar qe kosoven ne bot e prezentoj.

  By: gesa on June 30, 2009
  at 8:26 pm

  Reply

  a me tregoni ku me hi me ba qeta anglisht me naj web shqiponjen ne flamur me knaqesie shikoj ndihna krenar

 74. Lately I haven’t been able to get enough of

 75. a muni mem kallxu ku me hi me ma perkthy anglishten ne shqip me kan si fjalor se spo di ku me hi se krejt dallash po ma qet ku po hi hajt flm

 76. hajde ma kallxomi ma saq duhet me prit edhe ku me lexu

 77. Love is love, love is you. I love love so I love yo

 78. ejj tregonum qysh duhet me hii me perkthy do fjal be se spo dii jon anglisht e du mi kthy ne shqip qoma webin ne qit add lumja_lona@live.com

 79. hey ju lutna mem trugu ku duhet me hy me perkthy pi anglisht ne shqip

 80. hello

 81. hodha lumin, te ..ifsha kalin- cross the river, fuck your horse

 82. akish pas mundsi me mi dergu do pytje per kuzhin dhe ju faliminderit per mirkuptim

 83. mua shum me kan pelqysh

 84. HAHAHAA wow 😛

 85. im so happy:L

 86. edhe mua me ka pelqy shum 😀
  im sooo happy:D:D

 87. hej kush jeni bre ju nga jeni???:O

 88. tunggggggg e kini krejt

 89. shum shum 2009 kujde

 90. juju

 91. hehehehehheheheheheheheehhehehehehhehehehhhehhrhrhhrhrh … hello

 92. tung qa po boni ajeni mire najsen tre ka ju une e kam nje pytje po du me perkthy nje fjal qe eshte anglisht po du me perkthy shqip kaq kisha une me ju shkrujte tug qaoooooooooo klm

 93. aha

 94. pushimi ne ket fundjev

 95. reply

 96. NOW

 97. the

 98. aiiii kurgjo nuk paska n ket fjalore

 99. aiii kurgjo nuk paska n ket fjalore

 100. aiiiiii

 101. shum palidje

 102. iiiiiiii kurgjo

 103. valla spo di qa me then a krejt hhuuuuuffffffffff

 104. haha kurr fjalor ma t lodht s paska kahh sen spo gjajj une ktuu ky fjalor koka shum pshtillt e kini tung pej meje

 105. une du me bo nji ese
  po ja erdhi koha dhe zbardhi nje dite me fat nje drite qe zdriti fytyrat dhe gezimin qe nga i madhi deri tek femiu me i vogel nje buzeqeshje sot e pergjithmon. tashme kosova quhet nje shtet i ri KOSOVA nje flamur i ri per qeshje ne fytyrat e gjitha popollit me mbare boten per kete vend te vogel por qe pas lufte perpjekje derdhje gjaku ,rishtim,mizorim dhe dhimbje tashme kane marre fund.kosova pas kaq vitesh behet shtet me plote kuptimin e fjales dhe me plote goje urime urime per pavarsine dhe ZOTI ju ndimifte dhe ju ruajte qofshit perhere te lumtur ne shtetin tuaj ate lire dhe pavarur. PUNUAR:nga sara shala

  • tash du me perkthue englisht:I came here and light a lucky day a light that zdriti faces and joy from the largest to the small child with a smile today pergjithmon. kosova now a new country called Kosovo a new flag in the faces of laughter all around the world for popollit with this small country but after the war effort shedding of blood, rishtim, mizorim and have already received fund.kosova pain after so many years becomes state with full meaning and full word orally congratulations congratulations for independence and MR ndimifte you and whether you kept permanently happy in your state that free and independent.

 106. aaa poju pelqen qa ju kam shkrujt edhe englisht edhe shqip nese po ju peqen ma jepni nuk komment:p

 107. qaoooo ju dua kissss

 108. wall shumm te mir jeni kisssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss

 109. uahuhau shum fjal pldh benonen n-pidh

 110. oooo po be mir e ki ori agnesoo qfar fjali n`kar t`shkojn…

 111. kukuk hehhe hsuum plaidhje kokan ………… a po ju don juve qikat qka paskni qu comente kejt karin tem me jav fut ne piqken e juve a podoni bre…a edhe ju lo shtatzan ose ju perdorni kondoma …..wall a e kom karin me plot lesh ose e rruj si te doniii…..edhe ma shum kom qef me ma shti ne goj..

 112. me jav shti ngoj kesh tu than

 113. got back to his hotel room at midinight.the windows were closed and

 114. oj fjon ty po ta shti karin n`pidh po shuj n`piqk kesh tu thon

 115. nice valla

 116. shum fort a nnnn :d

 117. ku ku sa veshtir

 118. mir brravo

 119. kushshtyet me mu veq do te lodhet

 120. kush shtyet me mua veq do te lodhet

 121. shum bukur

 122. HAJDE TE GJITH SHTYHEMI PRA MASI KEENI SHHKRUU A ASHTE QIUSHTI BRE AAAAAAA VIQ MA MIN NUK PO DI KU ME SHKU PER FJALOR

 123. shuumm,Bbuukur….?

 124. Faleminderit qe me ndihmuat!

 125. unhandled expection has occurrer in your application. lf you Click
  Cotinue. the application whill Cloce immediately.

  The system cannot find the File Specifed Amuni mema perkthy Shqipp qeta… Se kur po hi ne google.com Spo Hapet faqja Hiqq… e qka Duhet me Instaluu Dhe chatin ne FB Spome del mka dal tasht spom del qikio qi ta Shkrujta esht perr Chat..

 126. no mal e no mal

 127. sekreti munet me mshel gojen edhe mos me hanger mut a per fjalor mir e ka pas se fjalor ma t’pshurrt s kisha pa ja dhivsha fjalorin

 128. mir e ka saranda se me dasht sekretit piqken e shti mu ma lipi edhe nonen ja qi veq net vazhdon aj se ku mu ja qi pederin e nanes

 129. mona ti te kokshe tu e sha vetin se vet kosovare te kokshe veq mos ma ha fort piqken se ta kisha pas ni djal edhe pse e kum pas jam knaq tu ba sexy ose tu qi po ty une muj me ta gjet ni djal qe t’le shtatzane pa babe hehe se une vet jam prej kanades veq nje gja mos ma thi fort

 130. hej a dishka bash jam tu dasht me ba sexy qetasht gjithmon kur ta permeni ose kur t’shoh foto um terheq me ba jetj me gjyshen ne shpi kush do me ardh me ba me mu net vjen se une rri veq ne dhome teme veq o djem mos harroni se piqken e gatshme e kam me ba sexy gjithashtu edhe cicat rruga ahmet hoxha ferizaj nr 5 o kush t vjen shkrina se perdit shoke kam ne shpi edhe gjithmone baj sexy ohohoh shkrihna sidomos kur tma shtin karin ne piqkë e kur t’ma lipin piqken shkrihna um lshon takataohohoh sexy eshte jeta jem edhe pse i kam 13 vjet kari mu doket si akullore kur ta shti ne goj ohoh veq kari une nuk zgedhi aa veq mu ma shti ne piqk ohoh

 131. oh fjalorin jav kojsha une po nuk ut um interisu une edhe pse nuk dashta me shkru qeta po ermira um terheqi se edhe une si ajo qashtu veq linda me saranden e kan pas keq se fjalor ma t’keq skum pa as une far figure niher me dele krejt komentet e juv i kum lexu veq sekreti mir e ka pas se fjalori ish kan i keq po me ba mu ma nguc dikush ku ku per juve se me dit ku banon sekreti meniher e kisha thirr per sexy se edhe aj kish qef se s pasha gjat shkrimit veq edhe une mu ma lipi piqken dikush ndihna mir po edhe karin mu ma shti sekreti n’piqk teme knaqna aa ma shum se me ba seksi kurgja sdu ooo breee sun pe pres dikan mu ma shti karin n’piqk edhe mu ma lipi edhe une mu ja lipi karin se shum t’ftohte e kish aa si akullore ohohohohoh o bre qetasht u tu mu xiglu piqka a nuk besoni njerz se mum ardh dikush qetasht nerse t’babes ju gjuna tu ja desh pantollat e aj tu ma shti karin ne piqk shum kam qef sa per fjalor ma mir knaqna tu ba sexy sesa foli per ta se as n’piqk nones tjuv sjeni afru me fjalorin edhe diqka per monen aja kish me met shtatzane edhe pa ba sexy me dikan si une qe baj aja ska me ba e une qetasht po shkoj me ba sexy ne qofse jeni te interesum me pa foto me sexyn oval ballons kids etj veq hini ne faqe http://www.89.com kqyrne tani tung se u vonova per sexy

 132. kari u dashuru me piqken

 133. mos fol keshtu lutjo allahut ok

 134. bravo bravo shum mir po fol duet mo fal

 135. +

 136. ani duet a shtu a po a ddu e t selam alekym ju dua te gjillve se ju jeni zemer mir zemer bujar boss ju vyn teresant ok nuk bonnme fol fjal flliqt ehehehehehehhehehehehehehhehehehhehh tung nga lion i
  neser folom okkk heheheh shimi qika ju dua shum ju qika

 137. +

 138. +

 139. +

 140. tung a muni mem nimu me gjet do fjal me shkronjen i anglisht


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Categories

%d bloggers like this: