Posted by: mamadhia | May 8, 2007

Burri dhe shoferi i taksise

Nje dite binte shi me gjymaNje burre pa çader , ja beri me dore nje taksie dhe ai ndaloi por nuk pranoi ne asnje menyre ta merrte burrin kur morri vesh se distanca qe e afert.Nejse beri si beri iku burri.

Te nesermen kur po shkonte per ne pune sheh taksistin e nje nate te meparshme qe ishte i treti ne rradhen e taksive ne rrjesht.Mendon sa kaq te hakmerret.Shkon tek taksisti i pare i thote :

-Sa kushton filan vend?  – 500 lek thote taksisti.

– Te te jap 2000 lek por me kusht qe te shtrihesh nje here me mua.

-Ik ore manjak qerrohu i thote taksisti.

Shkon dhe tek i dyti dhe ben te njejten gje dhe te njejten pergjigje merr.Pastaj shkon tek taksisti i tretedhe e pyet sa kushton deri ne x vend: 500 lek thote taksisti.

-Mire thote burri po hipi por kam nje kusht,  rruges kur te kalojme do ja besh me dore atyre dy taksistave te tjere..

-Patjeter – thote taksisti as mos e diskuto :))

 Solli per ju : Eni

Advertisements

Responses

  1. Vetem humor turk nuk eshte ky 🙂 (ose do te kete qene shume i shemtut ai burri qe s’ja paskan varur ata dy te paret 😉 )

  2. 😀

  3. :))


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Categories

%d bloggers like this: