Posted by: mamadhia | May 7, 2007

Hasani dhe Ronaldinjo

Skuadra Shqiptare e futbollit do bente ndeshje me skuadren braziliane.Sigurisht qe tere skuadren e kishte pushtuar  emocione dhe ethe konkursi.Traineri po i jepte keshillat e fundit Hasanit nje nga mbrojtesve me te mire te skuadres.

-Hasan qepju Ronaldinjos se ai te fik deren me gola.Mos e lej te beje xhap ok?

-Patjeter trajnaer,- thote Hasani.

Fillon ndeshja dhe Hasani vertet qe tregon nje forme te shkelqyer  duke ju bere rrodhe Ronaldinjos dhe dule mos e lene te shenonte fare.Kur papritmas pas disa minutash shihet se Hasani ben nje autogol pa dashje.

-Po kujdes more Hasan-, thote trajneri.

-Me fal thote Hasani.

Ndeshja vazhdon dhe Hasani vertet qe e mbron skuadren shkelqyeshem nga Ronaldinjo dhe te tjeret por çe do se prape i shpeton nje autogol ..

Nderkohe ne stadium degjohet nje burre qe uleriste : Mbajeni mor Hasanin se na fiku:))

Solli per ju : Eni

Advertisements

Responses

  1. 🙂

  2. C’te ben i yti s’ta ben as armiku 😛

  3. 🙂


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Categories

%d bloggers like this: