Posted by: mamadhia | March 9, 2007

Fejesa

Kisha rreth tre vjet qe isha fejuar,dhe me se fundi po afrohej dita qe te vendosnim per te hedhur hapin e fundit,martesa.
Me kujtohet qe ato dite ishin me te vertete frenetike,c’do dite shkoja tek shtepia e te fejuares,per te diskutuar per te gjitha problemet qe jane te lidhura me te:lokali,orkestra,lulet,ftesat dhe njemije gjera te tjera,por gjithcka kalonte me se miri,edhe pse ne shtepine e saj shkoja gjithnje me kenaqesi,sepse kane me te vertete nje shtepi te mrekullueshme,nje ville me nje park te mbrekullueshem ,pastaj…….dhe njerezit e saj jane me te vertete te mbrekullueshem.
Me te fejuaren time(per deshiren dhe vullnetin e saj) kishim vendosur qe te mos benim sex perpara dites se marteses,dhe ju betohem qe ne shtepine e saj ,nganjehere behesha si i terbuar.
E si te mos terboheshe,e jema,nje grua rreth 45 vjece,floket bionde te mbledhur bisht mbi koke,ne shtepi e veshur gjithmone me nje komplet sportiv,ku tutat qe i rrinin ngjitur mbas trupit,nxirrnin me ne pah format e vitheve te saja,o zot,kuptohej qe kishte dicka tjeter veshur nen tuta,vetem nda nje rrip i holle i tangave te saj(kur me kalonte perpara,une ktheja koken nga ana tjeter,dhe ata kujtonin se e ktheja ngaqe me vinte zor ,por s’e dinin ata qe une s’guxoja ta shikoja,sepse eksitohesha si nje dem i terbuar;)
Ah ,harrova t’ju tregoja dhe per kunaten(motra e vogel e se fejuares time),tashme dhe ajo eshte rritur,dhe s’le rast pa vene ne pah format e saja te zhvilluara ne nje armoni te tille,qe ta heqin trurin ;),sa here qe takohemi,rrotullohet rreth vehtes dhe me tregon gjithcka me natyrshmerine e nje adoleshenteje qe sapo ka filluar te ndjeje se c’eshte kenaqesia e ezibicionizmit,dhe deshiren qe sheh ne syte e meshkujve kur kthejne koken mbrapa per ta kundruar me me hollesi.
S’ kisha mbaruar akoma punen dhe isha shume i perqendruar,kur zilja e cellularit me kujtoi qe te shikoja oren,tashme mund dhe ta lija punen.
-Alo
-mirdita(ishte kunata),nese ke mbaruar pune dil nje cike ketej nga shtepia –me tha
-patjeter –i thashe,vij mbas pak,dhe menjehere u nisa drejt shtepise se tyre
deren ma hapi kunata,kishte veshur vetem nje kemishe pak te madhe per te,por qe mezi arrinte ti mbulonte vithet e saja.
-hyr,me tha,te tjeret sapo dolen dhe do te kthehen pak me vone,dhe u drejtua drejt dhomes se pritjes ,duke i tundur vithet me teper se zakonisht.
-c’do te pish??-me pyeti dhe u perkul sikur po shikonte shishet qe gjendeshin ne bufe,o zot sa here perkulej(dhe tashme dukej haptas qe e bente kastile)nen te mbathurat e saja te bardha,shikoja gjithcka,fyti me ishte thare fare,s’me dilte ze nga goja,u perkul per te me ofruar embelsirat,dhe syte e mi,nuk mund qe te mos shikonin dhe te ngeleshin sit e magjepsur ne gjoksin e saj,nje gjoks I sapo formuar dhe majat e ngritura perpjete,me ftonin qe ti hidhesha persiper,as vete s’e di se se e mbajta vehten.
-e di,me tha,qe ju s’keni bere dashuri akoma dhe meqe me pelqen,dua ta bej une me pare me ty,dhe erdhi dhe mu ul ne gjunjet e mij,dhe filloi te me zberthente kemishen….
s’me besohej,me dukej sikur isha ne enderr,nje mrekulli e vertete……….
Jo i thashe s’eshte e mundur,dhe u leshova me vrap duke zbritur shkallet kater e nga kater duke shkuar drejt makines,por…………..o zot,tek dera si nje statuje ….. vjeherri .
Me dridheshin leqet e kembeve,fyti i thare u shkrumbua akoma me shume,s’isha ne gjendje te flisja fare
Papritur,me nje buzeqeshje qe ju hap vesh me vesh,vjeheri filloi te fliste:biri im,kjo ishte nje prove qe ne kishim bere per te te provuar per here te fundit,perpara se te te jepnim vajzen tone,dhe jemi te lumtur,qe ti,megjithese pate nje rast ideal,edhe pse re ne tundime,e gjete forcen,per ti qendruar besnik vajzes time,qe sot e tutje,gjithcka qe eshte e imja,do te jete e jotja.
Ndjeja qe frymemarrja po me normalizohej dhe me ne fund arrita ta falenderoja per besimin 

Kur e kujtoj tashme ate histori,me vjen per te qeshur(sepse kur po zbrisja shkallet ,para se te shikoja vjeherrin,mallkoja vehten qe kisha harruar preazervativet ne makine 😉 )

(kjo eshte nje histori qe ndoshta shume prej jush e kane pare ne internet,une vetem e pershtata ne shqip)
si ju duket??
Po sikur te ishit ju ne vendin e tij??

Postuar nga Edi

Advertisements

Responses

  1. Nese e shkruajta te gjithe kete ‘hartim’,e shkruajte per KD….presim dhe shkrimet e tua 🙂

  2. e kam lexuar kete dhe me pare dhe jam shkrire duke qesh:)


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Categories

%d bloggers like this: