Posted by: mamadhia | March 3, 2007

funerali

Nje burre po ecte rruges,dhe u ndesh me nje funeral te cuditshem.
ne krye te korteut ishte nje makine varrimi dhe pas saj dhe nje tjeter.
20-30 metra me pas,ketyre makinave,ecte nje burre qe per dore kishte nje qen qe e shoqeronte,dhe pas tij ishin ne rrjesht per nje,rreth 100 burra.

I cuditur nga kjo menyre varrimi,ju afrua burrit me qen dhe e pyeti:
Me fal se ndoshta s’eshte momenti i duhur per t’ju pyetur,por ,a mund te me thuash se kush ka vdekur??

Posi jo-ju pergjigj ai,ne makinen e pare ndodhet gruaja ime.

po perse vdiq??
E hengri ky qeni,sepse ky eshte shume nevrik kur degjon grate llafazane.

po tek makina e dyte??
Te makina e dyte eshte vjeherra ime qe vajti duke ulerire qe te shpetonte te bijen.

Me fal se s’eshte as momenti dhe as vendi i duhur per te bere nje kerkese te tille,por A MUND TE MA JAPESH PER CA DITE QENIN??

Burri e pa ne sy dhe ju pergjigj:te duket vetja me i mire se te tjeret,shko futu ne rradhe

By Edi

Advertisements

Responses

  1. 🙂 Ky pronari i qenit paska pasur goxha ide biznesi.

  2. he pra he:)

  3. Ju e keni mendjen tek biznesi 😛
    Sepse po te shikonit me vemendje,do te shikonit me c’rregull dhe xhentilese,burrat zene rradhe 🙂

  4. PO mir ky qeni nuk ka ndonje buce qe te haje burrin dhe vjehrrin?
    Do na duhej shume


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

Categories

%d bloggers like this: