Posted by: mamadhia | March 1, 2007

Pyetje per femijet deri ne klase te pare…

autobuz.gif

Ja dhe pyetja qe ju be nje grupi kolopucash kopshti:

Ne cilin drejtim po ecen autobuzi, majtas apo djathtas ?

Ju keshillojme ta shihni me vemendje foton dhe te mos nxitoheni kur pergjigjeni.

Afishoi: Elais

PS: Femijet e gjeten menjehere pergjigjen. (te shohim sa te zotet jemi ne te “rriturit”)

Advertisements

Responses

 1. Pyetja qenka kaq e veshtire sa askush nuk po perpiqet te pergjigjet.
  ?!?

  • ne asnje vend sepse te dyja anet jane te njejta nuk ndryshojne aspak

 2. haha Elais ke te drejt
  por “autobusi” ecen perpara

 3. Toni sigurisht qe autobuzi ecen perpara kur ke hypur ne te.

  Vetem se ne rastin e autobuzit te mesiperm, ai eshte duke levizur ose majtas ose djathtas. Gjeje cila ane eshte e sakta.

 4. Ok pra.
  Per te gjithe kuriozet
  Autobuzi po ecen majtas.
  Sepse po te ecte djathtas do i dukej DERA.

  🙂

  • Djathtas .. ?

 5. Elais
  pergjigja jote nuk qendron!
  sepse ne UK njerzit ngasin ne krah te kundert,athere ,un them qe autobuzi ecen djathtas 😉
  kush e ka gabim?

 6. a) Shumica nuk jeton ne UK keshtu qe pergjigja ime qendron.
  b) Zgjidhja jote mund te quhej korrekte si zgjidhje alternative po te kishte ardhur ne kohe.
  c) Si koment ndaj zgjidhjes qe dhashe une pegjigja jote nuk merret parasysh 😉

 7. na fal er vonese Elais po ti e di mir se sa pak koh kemi ne dispozicion,plus un prita pergjigjen tende sepse e dija qe po te thosha un djathtas ti nuk do ta pranoje nen pretekstin qe UK eshte pakic,perveç UK njerzit ngasin majtas ne Japoni Kine Australi etc…keshtu qe nuk eshte me pakic dhe ti nuk e kishe percaktuar vendodhjen e “autobuzit” 😉

 8. AUTOBUSI ECEN NE ANEN E MAJTE

 9. autobusi ecn majtas dhe djathtas por njera edhte se nuk dallohet se te dy anet jan te njejta

 10. haaahaa me pas kan aty hipur ne autobus e kisha dite ma mire

 11. leni more keto sene a skini met qka me fol a ahhahahahha aftubuz koka dyr pasak djathtas majtas hec qyh ihaaaa gajle tjera mos paqsha klm ju pershendes hajgare pak mpuq

 12. unë mendoj që autobusi ecën në të majtë !!!

  nese nuk eshte keshtu ,c’po prisni ,jepeni at dreq pergjigje ! se jam shume kurioze ta di c’mendoni ju ..

 13. ai duket qe spo leviz………. perndryshe do te mxirrte tym nga pas !! ☺

 14. autobuzi esht i vizatuar nuk esht duke ecur!

 15. Oooooo more zot, more zot, me qisi sene po mirreni a?! Hahaha! Se s’kom gajle tjera une veq mu marr me sene te bebeve!Nejse as kta te mdhajt nuk pe din, po neyse, neyse!!!Edhe diçka, po ndrroj tem po neyse, nese doni vizitoni faqen time te internetit http://www.wix.com/uratasworld/urata edhe pse nuk ka lidhje me kete!Tung, qao, klm te gjitheve.

 16. autobusi ecen ne asnje ane ai nuk ec fare rri vetem me nje vend.

 17. askush nuk po e di pyetjen po as un nuk po e di

 18. un mendoj se autobusi nuk po ec

 19. Autobuzi po rri ne nje vend,u parku.

 20. klaoslwo ariela- hajksolr zxsajj

 21. aaaaaaaaaa ddddddddddeeeeeeeeeeeeeerrrrrrrrrmmmmmmaaaaakkkkkkuuuuuu

  rrrrrrrrrrrrrrrr

  iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

  eeeeeeeeee

  lllllllllllllllllllllllllll

 22. autobusi majtas
  munet me kan edhe djathtas

 23. ju njerez qe po thoni se kto jan gjera femijesh hajt gjene ju pra ju hiqeni sikur jeni te zgjuar por ne fakt s dini asgje e nese juve nuk ju pelqen mundeni mes me u mirr me kesi lloj gjerash. per mendimin tim autobusi nuk leviz

 24. oj ti verona a po bahesh moj se ti kakshe balic ozot ozot po e ron ik mytu

 25. me vjen keq po nuk po flisja me ty e sa per kete qe po thua un nuk jam balic por jam psikologe dhe sipas marramendjes sime ti je nje vajze qe nuk te intereson per kesi lloj gjerash

 26. ec mytu oj psikologe e dreqit se une jam edhe ma e nalt se ti une jam mesuese e letersise shqipe

 27. oj ti vajze ti jo mesuese se mesueset nuk perdorin kete fjalor por ti qenke nje vajze e pa edukat

 28. une e perkrah dafinen

 29. gjithashtu

 30. ikni pirdhuni se pijav qi nanen ketve

 31. ju lutem mos perdorni fjale te pista sepse nuk ju ka hije

 32. ketve po ja rrasi ni shpull po mshelne gojen

 33. autobusi ecen djathtas ju shkruan olta komoni nga gjakova ju lutem tregomni a ecen autobusi djathtas

 34. Po ecen ne drejtimin e vet


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Categories

%d bloggers like this: