Posted by: mamadhia | February 21, 2007

Fjalori shqip-turqisht

turce1.jpg

Advertisements

Responses

 1. Ja dhe nje fjalor per gjuhet e huaja (qe ne i zoterojme po aq hezber sa shqipen).
  Mos harroni qe nje gjuhe e shume eshte nje arme me teper per ne

  ELAIS

 2. rrofsh Elais se eshte ulerime e vertete:)

 3. une kerkoj perkthimin e fjales vreten nga shqipja ne turqishte dhe si mas siperfaqe si konvertohet apo barazohet

 4. halo i like spek turkish

 5. bravo

 6. hallall (buk me dhalle) 🙂 .Vertet e bukur, bravo. Po qenka vertet e thjeshte te mesosh turqisht (me kete shshqipen tone….) 😉 .

 7. bravo shum mir veq vazdoni

 8. Mire te njofesh sa me shume shprehje, per te cilat kemi dhe nevoje dhe deshire.
  Me respekte dhe per me shume

 9. pershendetje te gjitha ishin interesante hehehe por kisha patur deshir te ket edhe me shum fjale tjera.

 10. Autoambulanca -Taksirat limozinë Penallti – Hygjym serbez Robot-Insan teneqe Telefon- Muhabet kabëll (kabllo) Kopshti zoologjik- Hajvanatbahqe Mot i vranët -qehresëz hava Ngucakeq -sherr evlad Turk – pis soj Grua – insantelashe

 11. po [po

 12. qqqqa keni shum te kqijas mos vet ma mir

 13. http://www.gravatar.com/avatar/6d9d716a2d949926ff0a177654661617?s=48&d=identicon shum mu kesh

 14. valla shume let turqishta vertet e let valla me krahasu me gjuhen shqipe e let

 15. shume bukur……….

 16. po ça pasurohet po ik, se me keni fut stresin me keto karagjoslleqet

 17. ehee vallaj kjo turqishtja qeka me termen e papama……

 18. ehee vallaj kjo turqishtja qeka me termen e papame…..

 19. do ta msoj ze zbon ….jo per gjo po me vjen inat qe i dashuri im ja fut ca llafe qe un sja mor vesh fare …..alla alla kjo dynja….

 20. KOM QEF ME MSU SHUM TURQISHTEN
  TUNG TUNG
  GYLE GYLE

 21. FILMI “JETA E HIDHUR” SHUM UM PELQEN
  SIDOMOS
  MEHMETI
  EDHE
  NERMINI

 22. turqishtja esht e bukur por jo me bukur se gjuha jone….tung

 23. HE HE HE…

 24. hej une gjuhen turke shum ma don

 25. un jam ni qik qka ju myti me fore po mos ja nisni me kto sene a

 26. oo me mehmetin nuk ka le te bohet krjet bota se ma i bukur se mehmeti nuk por edhe enderi është shum i mir tung klm edhe nermin me filizin

 27. shum mirr veq edhe do fjal qitin qysh je qa bone etj qe perdoren ne familje tung klm shum

 28. e ca populli jemi i m`sum gjith gjuhet e botes ………..

 29. hehe sa fjalor interesant ju lumt ju qe e keni fut ket fjlor ne internet hehe

 30. o mehmet je shum i bukur ama edhe filiz ne ty pershtatet e jo nermin se ajo te ka tradhtu e filizi ste ka tradhtu po nermini po hec me tjetrin. enderin ama mos u bo qishtu se sboon tung klm shum a mbetshi me te mira

 31. tung valla boll mir ju lumt…..Jeni ma t’mirt veq vazhdoni keshtu ,edhe qitni hale ma shum fjal se shum po na pelqejn …..

 32. shum interessante qito shum um pelqyn edhe boll um kan shti me kesh veq tkish pas edhe ma shum ju lutna qitni hala qisi fjal se shum qesharake ishin>>

 33. shuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuum
  i mir fjaloi po qitni do fjal se spo muj me gjet vitet e humbura

 34. oooooooooooo be me mehmetin ska be as me nerminin

 35. hehehe shum bukur a per nje qast mendova qe kto fjal jan te verteta hahahahahah tungiiiiiiiiii

 36. oooooooo br enuk ka me Mehemetin shum i bukur aa

 37. kerkoj qe te me perktheni kete fjali nga shqipja ne turqisht : vitet e humbura faleminderit

 38. very good language I like that…

 39. oooooooooofffffffffffffffffffffff

 40. ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo me kata skaaaaaa mat mirt jannnnnnnn

 41. po dihet kta i bojn serialet e miraaaaaaaaaaaaaaaaaa

 42. huehuehue shum i mir qeky fjalor aA.. UNturqishten ja kom nis me mesu prei se ja ka nis* MEHMETI dhe NERMINi*(jet e hidhur) e i kom dasht shum aa

 43. ooooooo

  • shum interesant aa

 44. tung shum mir keni shkru veq vashdoni nga trimi ju u ron dit te mi trimi_uku@hotmail.com

 45. te mir jeni

 46. hey mos e din dikush qka dmth kjo deli yurek ju lutem kush e di me tregoni

 47. ju lumt tv 21 shum serial i mir

 48. i love you
  te amo
  te sakam
  te ljubov
  ich liebe dich……

 49. hallal ju koft ashum te mir jeni bravo

 50. kerkoj emri mehemt ne shqip qfar kuptimi ka ju flaiminderit

 51. U shkriva tu kesh, po a nime po besoni se eshte perkthimi i drejt a? Shaka eshte ky tekst oh njerez, e tani i lypin standarde ma te larta qytetaret e Kosoves. Le pash zotin.

 52. shummmmm bukurrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr shum shum po kisha deshir me i pa ca fjal turqisht

 53. kar – gugjum lezet

 54. e pa par, e pa par qum qum mil vala

 55. wolla ndoj fjal munet me kon e perkthyme mir por krejt jo … nuk ka shans

 56. vertet gjuha turke esht nje gju shum e bukur eshte let ta mesosh per dallim nga gjuha shqipe eshte shum e bukur mua me pelqen shum gjuha turqe

 57. aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaabbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddhdhdhdhdhdhdhdhdhdhdhdhdhdhdhdhdhdhdhdheeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeëëëëëëëëëëëëëëëëëëëëëëëëëëëëëëëëëëëëëëëëë

 58. TURGJISHTJAosht gjue e mir kom shum deshir me mesue por fjala e urt thot
  kado qe te shko kado qe te jesh GJUHEN TENDE DO TA SHESH

  MEHMET(K)
  +++++++
  NERMIN(K)
  GYLE GYLE

 59. te hengsha buskat

 60. njesia speciale e policise (robocop) – teneqe adam

 61. tung

 62. deshira e imja e madh osht qe me shku e me jetu ne turki e me mesu gjuhen turke

 63. po shum e mir osht gjuha turke mu ma se shumti ne bot me pelqen gjuha turke e shqip se aty tjerat jan pa lidhje

 64. Toprak’ın hala hamile olduğunu öğrenen Yeşim telaşlanır. Çınar’ı elde etmek için zamanının daraldığını fark eden Yeşim, Necip’i sıkıştırır. Necip oralı olmaz. Ancak Yeşim’in de Necip’i telaşlandıracak korkunç bir planı vardır. Bu sırada Çınar da Toprak’ın izini bulmuştur. Toprak ve Ahmet, Çınar gidene kadar günü dışarda geçirmeye karar verirler. Ancak Çınar’ın Toprak’ı

 65. Toprak’ın hala hamile olduğunu öğrenen Yeşim telaşlanır. Çınar’ı elde

 66. evet oyle dir

  ]

 67. patina – hyxhym papuce
  backspace – pishman buton

 68. Mé Pélqen Turqishta shumé se éshté njé gjuhé e miré dhe kur té ndégjoj turqisht muziket apo kur te flasin mes vete njerzit zemra me hapet aqe shume gjuhe e bukur eshte

 69. I like this page

 70. Tüm bu çeviriyi sevmiyorum,ve ben çok anlamıyorum,
  Ancak selamlıyorum
  GYLE GYLE

 71. Even so, you are aware that exercise can make you great and pursuing these pointers, you might before long see that you choose to develop into a specialist while in the artwork of flirting and courtship. http://www.geisha-palace.ro


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Categories

%d bloggers like this: