Posted by: mamadhia | February 19, 2007

fjalori me i fundit shqip – italisht :)

koqe kandari – coglione di bilancia

meqe ra fjala.. – visto che e’ caduta Ia parola..

o derebardhe – o porta bianca

lumemadhe – fiume grande

pike e zeze! – punto nero!

djathe i ndenjur – formaggio seduto

ha shqip apo nuk ha shqip ti? – mangi o non mangi l’albanese te?

S’ke dy pare mend! – non hai due soldi di cervello!

Ti qenke foli murit.. – tu sei chiama ii muro

me beni nje bythe vend – fatemi un culo di posto

do te marr ne telefon – ti prendo in telefono

rob zoti – prigioniero di Dio

mos i lut bythen atyre.. – non pregare il culo a loro..

katundar hesapi – contadino il conto

e di ca te punoj apo Jo? – lo sai che ti lavoro o no?

me jep nje mendje! – dammi una mente!

do nje dru te mire? – vuoi un buon legno?

vari Iesht! – appendi i pelli!

na fike deren! – ci hai spento Ia porta!s

ecili sheh bythen e vet vella! – ognuno guarda il proprio culo fratello!

nuk te ndjek gjermani prapa! – non ti corre il tedesco dietro

u be deti kos – e fatto il mare yogurt

mere me long se mish mbaroi -prendi il sugo perche la carne e finita.

jam i rrahur me vaj e uthull – sonno picchiato con oglio e accetto

Ti ke ikur per lesh – Sei andato per lana

S’ma vare fare: Non me Ia pendi per niente

mos me bej numra se te pikturoj ne mur – Non mi fare numeri che ti dipingo nel muro;

fare kosi – seme di yogurt

po pres floket – sto aspetando i capellilum si ti – fiume come te

kelysh kurve – cucciolo di puttanaa

merr vesh ti? – a prendi orecchio tu?

A ditezi – a giorno nero

Aty po me rref mua – e proprio li che mi picchia a me

Mos me caj veshet – non mi spaccare le orecchia

Iken dritat -sono andati via le lucci

Po pres nje shok -Sto tagliando un amico

Mbas pilafit – dopo il riso

Vrite pak mendjen – uccidi un po la mente

postuar nga Eni

Advertisements

Responses

 1. Bravo Eni 🙂
  Akoma po qesh me vete 🙂

  • mos je budalla ti qe flet ashtu♥ hahahahhahahahahahahaahaha☺

 2. 🙂

 3. Te forta te gjitha. 😀 😀 😀

 4. n
  ndoshta jam pak si ‘dopppo il riso’ (thuhet risotto 🙂 ),por gjithsesi shumica jane me te vertete te forta……….dhe te ardhura nga Turqia 😉 kane akoma me shume shije 🙂

 5. O Zot, u shkriva fare unë, s’e mbaj mend herën e fundit kur kam qesh kaq shumë :)))
  O sa na kënaqe mi Eni 🙂

 6. ky gol nuk quhet!- questo gol non si chiama!
  kam qene vete prezent gjate ketij dialogu.

 7. 🙂

 8. hahah me qeshet

 9. sei come l’uva rrushi i rahovecit hehe

 10. vereni keto..kavaj(ce olio)
  do ta pim nje kafe?(beviamo un ce religione?)
  dashuri(arietefame)
  hajde shpi hajde(vieni casa vieni)fatmir(buonafortuna)

 11. Mu kujtua se sa kam qeshur kur mora vesh se gjyshen e nje shoqes time qe e quanin Qamile, ne Itali e therrisnin Camilla 😀
  Kurse vet, me gojen time, kam thene keto fjale (qe shoqet e mia rrine e mi permendin perhere):
  Bionda degli occhi tuoi – Biondja e syve tuj; ishte kuptimi :p
  e shume e shume batuta te tjera qe per momentin nuk me kujtohen, por ndodhin me te vertete ne jeten e perditshme kur nje njeri eshte mesuar me nje lloj te foluri e te menduari qe femije dhe domosdoshmerisht arrin ne rezultate te tilla qesharake (dhe pa kuptim x italianet)…

 12. hehehehe,
  një shoqja ime, sa kishte filluar të fliste frëngjisht, copa-copa, ashtu (s’jam unë hë, unë kam histori të tjera:)) dhe dilte me njërin që fliste frëngjisht, dhe pak nga ndryshimi i karaktereve, pak nga gjuha, s’merreshin vesh e ishin zënë dhe kjo sigurisht ishte nxehur. Dhe ai i thotë:
  “tu es en colère” = “je zëmëruar shumë”

  dhe kjo që nxefet akoma më shumë:

  “kujt i thua kolerë ti?!” …

  🙂

 13. hahah aklli:)me vdiqe

  Eni

 14. a mund te shtosh e nja dy gjona qe jane te perditshme e qe ndollin shpesh… kur i thot berberit:” mi ha pak floket anash ” mi manggi un po i capeli… dhe nje tjeter ne biletari… me pre dy bileta te lutem… mi tagli due bileti prego… 😉

 15. mare

 16. jajajjaja

 17. Britney je hsum e mire
  Je sexi fare

 18. shum mir fjalori a

 19. mir mir shum hahhaha

 20. DESHA TA PI NJË CIGARE POR NUK MË PUNON SHKREPSA – VOLEVO BERE UNA SIGARETTA MA NON MI LAVORA L’ACCIENDINO.

 21. lopa

 22. sposa

 23. In assenza di te

 24. pershendetje hahahha kaloni najs me respekt

 25. tung

 26. Only I like to greeting author

 27. hahahahha

 28. pershendetje te gjithve ne itali pikerisht ne venezi

 29. mu kapshi per qokev ren ,,, jav dhofsha njog rak e roqe

 30. kjo italishtja me duket shum interesant

 31. hahahaha sa qart

 32. oli
  sdij se cfar te them un
  nuk dij pse e kam hapur kete faqen
  ok
  tung
  ju dua shum dhe i pershendes shoqet e mije
  m te ngushte
  linden lelen gjithashtu culen mos e haroj
  caden elen mijen.

 33. OLI
  NE JEMI TE PANDARET JEMI DE DASHURUAR JEMI TE VEGJEL PO NUK KA LISHJE
  UN AMIRINE DUA SHUM SIJ SHOQ DHE SIJ PRTNER
  MUA KETE MA KA BER SHOQJA E KLASES VIMJA QE E DUA SHUMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM
  DHE E PERSHENDES SHUM SE E DUA
  ME PELQEN SIJ SHOQE DHE SIJ ……

 34. OLI
  HELLO
  HOW OLD DAR YOU SUEHJAL?
  WAR AR YU FROM SUHEJLA?
  TE AMO SUEHJLA AND AMIR
  WERI BEATIFOL
  OK
  HTLLOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

 35. ju dua mir ekeni be hallall qao e shihemi

 36. njè shqiptar nè itali e pyeste dikush çfar je nè horoskop,ai thot ketu ne itali a po jam strajner(i huaj)

 37. disa qitete ne itali BARI(KULLOSA) ANCONA (ATAKONA) PESCARA (NE SHQIP MJAFTON VETèM NJè)

 38. te dua

 39. tedua

 40. нαηησ  ∂єттσ  ∂ι ιηνιαяє qυєšтα  ƒяαšє α тυттι ι ¢σηтαттι qυαηтι šσησ  ι тυσι  αηηι є šтαšєяα ℓα  ρєяšσηα ¢нє тι ρια¢є ανяα qυαℓ¢σšα  ∂α  ∂ιятι qυαℓ¢σšα  ∂ι ιмρσяαηтє šє ηση ℓα ιηνιι ανяαι šƒσятυηα  ƒяα  ∂υє σяє       

 41. shum i mir fjalori po spo muj me gjet vitet e humbura perkthim ne turqisht

 42. io sono uran il mio paese kosovo

 43. io sta cherkando une fjalor italjanao

 44. OLIO CON MARE-VAJ ME DET

 45. hhhahaa sa qesharakee sssss

 46. hej io ti spaco le culo froccholino di merda

 47. un te qi ropt

 48. o me peqlen gjuha italiane po pasiki shkru veq hajgre oki klm ahahaha shum qesharake

 49. ju qifsha robt – nen fau ticitta del fuachente

 50. rrote …ari- ruota di cazzo
  trap me zile- stronzzo a campana

 51. no amsory sexy

 52. nën terz një cop buk në dorë mori botën ne sy kje tok e kishte lindur si mu a si ty bukën e kësaj toke e ndau në nimipjes

 53. kam deshire te regjistrohem

 54. tutti va fan culooo :P:P:D con piacchere manuela

 55. hey pershendetje a mundet ti shkruni fjalit si quhesh a ije mejr une quhem lejla edhe pershendetje caoo nga unee

 56. hahahahahaha shum mir valla fjalori

 57. shume te kendshme..shto edhe>vaj medet i ziu une>olio con mare nero io…

 58. ju pershnet bona

 59. fiume come te-lum si ti :P:P

 60. ju lumte

 61. sa mir qe jepni gjona te tilla jo budallalliqe

 62. Per te gjithe ju

 63. shum nice dhe qesharake hahahahahah

 64. BUKUROSHI_92@HOTMAIL,CH JU DUA SHUM TE GJIDHVE JU DESHIROJ DISPONIM TE KENCSHME

 65. qysh je

 66. tutte le sue spettanze le verrano erogate nei termini di legge

 67. ola qa bane aje mir si po kalon

 68. hehehheheee ajeni mir qish pokaloni be

 69. ckemi

 70. Eni bravo! Molto bene.

 71. a mundi me tregu peja a prish ku muj me qet kursit italish shqip me msu edhe me dergu ne msn adresen ne msn nese ka mundesi b.loni@hotmail.com


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Categories

%d bloggers like this: