Posted by: mamadhia | February 15, 2007

Burre e grua

Gruas sime te dashur:
Gjate vitit te shkuar provova te bej dashuri me ty 365 here.

Ia dola mbane vetem 36 here, qe do te thote nje mesatare nje here ne dhjete dite.
Ajo qe vijon eshte nje liste se perse nuk arrita ta beja me shpesh :
54 here carcafet ishin te paster
17 here qe shume vone
49 here ishe shume e lodhur
20 here bente shume nxehte
15 here beje sikur te kish zene gjumi
22 here kishe dhimbje koke
17 here kishe frike se mos zgjoje femijet
12 here ishe ne ditet e keqia te muajit
19 here duhet te zgjoheshe shpejt
9 here nuk ishe ne humor
7 here ishe djeg nga dielli
6 here po shikoje Costanzo Show
5 here nuk doje te prishje krehjen e sapo bere
3 here kishe frike mos te degjonin fqinjet
9 here kishe frike mos te degjonte jot’eme

Ne 36 heret qe e beme, akti nuk qe i kenaqshem sepse:
6 here ishe shtrire dhe nuk more pjese
8 here me kujtoje se kisha nje cifel ne sy
4 here me the ta beja shpejt
7 here m’u desh te te zgjoja per te te thene se kisha mbaruar pune
1 here kisha frike se mos te kisha vrare pasi ti menjanoheshe.

Burrit tim te dashur:
me duket se je pak konfuz.
Keto jane arsyet se pse nuk ke patur me teper rezultat:

5 here je kthyer i dehur dhe perpiqeshe ta ebje me macen
36 here nuk je kthyer fare
21 here nuk erdhe
31 here erdhe shume shpejt
19 here t’u var para se ta vendosje
10 here kishe ngerc tek gishtat e kembeve
38 here e provove teper vone
29 duhet te zgjoheshe shpejt per te lozur golf
2 here ishe pleksur ne nje zenke dhe dikush te gjuajti ne t***
6 here erdhe ne pizhama duke lexuar nje porno
98 here ishe shume i zene duke pare futboll ne TV

Per heret qe ia kemi dale, arsyeja se spe po rrija shtrire ishte sepse kishe gabuar nishan dhe po e beje me carcafin.

Nuk kam folut kure per cifel ne sy, por te kam pyet nese doje te kthehesha apo ne gjunje.

Advertisements

Responses

  1. nuk them dot bukur. 😦
    po sikur ta kete derguar dikush qe s’e kam xhan ?
    Gjithsesi Bukur ! 😀

  2. e kupton qe te thashe qe e kam bere 36 here….sepse ishte me mire kur e beja me corcafin 😛

  3. ha ha:) Elais:)

    Eni


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Categories

%d bloggers like this: