Posted by: mamadhia | February 8, 2007

nxenesi dhe drejtori

Nje mesuese e klases se pare ka rene ne hall me nje nga nxenesit e saj.
Problemi eshte,se femija ndihet shume inteligjent,dhe do qe te hidhet direkt ne klasen e trete(sepse e motra eshte ne klase te trete dhe ai pretendon se eshte me i zgjuar se ajo ).
Mesuesja qe s’arrinte qe ta bente te pushonte,me ne fund,vendosi ta shoqeronte tek drejtori i shkolles,dhe ndersa djaloshi priste mbas deres,mesuesja i spiegoi problemin drejtorit,i cili i thirri:
“djalosh,hajde nje cike ketu,dhe me thuaj sa bejne 3×3?”
“3×3=9”,ju pergjigj djali.
-“po 8×8??”
-“8×8=64”

Nderkohe,nderhyn mesuesja dhe thote:
-“a mund te bej dhe une ca pyetje?”

Drejtori dhe nxenesi jane dakord.

mesuesja:”Lopa ka kater,ndersa une kam dy,c’jane ato??”
drejtori duke menduar me vete:”cicat”

nxenesi:”kembet”
—————————————–

mesuesja:Cke ne pantallona qe une s’e kam ?”
drejtori duke menduar me vete: eeeeee??

nxenesi:”xhepat”
—————————————–

mesuesja:”c’eshte ajo gje qe e fut ne goje te forte,dhe del i bute?”
drejtori duke menduar me vete: eeeeeee??!! Huh

nxenesi:”cumcakizi”
——————————————

mesuesja:”c’eshte ajo gje qe burri e ben ne kembe,gruaja ulur dhe qeni me tre kembe??”
drejtori duke menduar me vete:eshte cmendur….

nxenesi:”kur japin doren,ne prezantime”
——————————————

mesuesja:”per tu futur tek une,duhet te ngulesh hurin dhe te me lidhesh”
drejtori duke menduar me vete: ??!!!

nxenesi:”tenda(cadra)”
——————————————

mesuesja:”nje gisht me futet….dhe vajzat duan ta mbajne gjithe jeten brenda,c’eshte?”
drejtori duke menduar me vete: eshte  cmendur??

nxenesi:”unaza”
——————————————

mesuesja:”mund te jete me permasa te ndryshme,ka qime,dhe kur i dalin “lengjet” ndihesh me e qete,c’eshte??”
drejtori duke menduar me vete:u prish dynjaja…….

nxenesi:”hunda”
——————————————

drejtori :”coje direkt ne te pesten,se keto pyetjet e fundit ,i ngaterrova dhe une.

Advertisements

Responses

  1. :)E forte fare 🙂

  2. a ha ha ha ha:))))me le pa dhembe nga te qeshurat.duhet te blej proteze:)

  3. nga mi gjen keto gjegjeza moj te keqen se na shkrive fare

  4. kur efut brenda fryhet kur e heq cfryhet kush eshte?

  5. A ta them edhe une nje gjegjeze kush esht me i shnoshti i kafsheve


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

Categories

%d bloggers like this: