Posted by: mamadhia | February 2, 2007

Trimi

Nje burre po udhetonte me te shoqen kur i ndalon polici.
Nje bisede shume interesante fillon te zhvillohet midis tyre
Burri: Me fal zoti polic po perse me ndaluat?
Polici: Po ecje me 75 km/ore ne nje rruge ku lejohet vetem 50 km/ore.
Burri: Nuk eshte e vertet une isha vetem me 55 km/ore.
Gruaja: Mos Halit. Ti po ecje me 80 km/ore. (Burri shikon te shoqen gjithe inat)
Polici: Do te te ve gjobe edhe per llampen e pasme te frenave qe eshte djegur.
Burri: Llampen e djegur ? Cilen llampe ? Ju betohem duhet te jete djegur tani.
Gruaja: Oh Halit. Ti ke disa jave qe e di qe llampa ishte djegur.
(Burri shikon te shoqen gjithe inat)
Polici: Do te te ve gjobe edhe qe nuk perdor rrypin e sigurimit.
Burri: Po me fal zoti polic po une rrypin e hoqa ku u afruat ju.
Gruaja: Oh Halit. Ti nuk e ve asnjehere rrypin e sigurimit.
Ne ate moment burri i kthehet gruas dhe i bertet: Mbylle gojen!
Polici i kthehet gruas dhe e pyet: Keshtu bertet gjithmone yt shoq ?!

Gruaja pergjigjet : Jo de jo. Vetem kur eshte I PIRE.

Postuar nga Elais

Advertisements

Responses

  1. hajde trim hajde..
    Eni:)


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Categories

%d bloggers like this: