Posted by: mamadhia | January 31, 2007

Në avionin Tiranë – Vienë

Stjuardesa : Për fat të keq kemi ushqim vetëm për 40 veta por jemi 100 pasagjerë në avion. Ature që mund te sakrifikojnë dhe t’ja lënë ushqimin dikujt tjetër mund t’ju ofrojmë pije falas gjatë gjithë udhëtimit.
Pas një ore.

Stjuardesa : Nëse ka ndonjë që ndërron mëndje na kanë ngelur edhe 39 racione ushqimi.

Postuar nga Alais

Advertisements

Responses

 1. a ha ha ..e forte fare kjo…oh sa kam qesh:)

 2. Eni,kam humbur e-mailin tend me lidhjen per te shkruajtur ketu :(,te lutem,kur te kesh kohe ma ridergo .
  Faleminderit,Edi

 3. Te na rroje partia

  U bu bu u bo qameti,
  u çudit i gjith mileti,
  gjith mileti e gjith bota
  ka nxjerr aletin Edvin rrota.
  Thash e themet kan fillu,
  dit nat mileti zgju,
  lajme treja tuj nigju
  analiza tuj lexu
  e komentet skan t’maru.
  Tv radio anemban
  aleti t’Romes i bon rreklam.
  Mrapa ska met as gazeta
  sa me rrena e me t’verteta.
  Ne miting na ka dal Meta.
  “Pa degjoni mor aman,
  ketij i thone politikan
  me vizion evropian.
  Pra kush ndryshe sot gjykon,
  hapa mbrapa ne na çon,
  me Evropen na largon.
  Pra te gjith breket ti heqim,
  botes duke i treguar,
  se ne jemi te qyteteruar.”
  Gjinua i emocionuar,
  fjalimin e ka vazhduar,
  e keshtu po nis e flet;
  “Se dija qe ka gjith ate alet.
  U bu bu more aman,
  tani e kam dhe me shum xhan,
  jet te gjate i uroj,
  mezi pres qe ta provoj”
  Prapa nuk ka mbet as Ceka.
  “Pa degjoni more shoke,
  nje jete token kam germuar,
  çfare s’kam prekur me keto duar,
  por si e tija nuk kam zbuluar.
  E ka more shoke unik,
  ndaj do ta provoj pa frike.”
  Milua pshehretin;
  “Ah more shoke ajo e tija,
  per te do te flas historia”
  Pra kendoni fusha, kendoni pyje
  kendoni male me debore,
  Shqiperia sesht me e gjore,
  se ka lindur koqe shume.
  Disa majtas, disa djathtas,
  disa thone,”jemi ne qender”
  edhe pse qendrojne shtrember.
  Sa me lesh e sa pa lesh,
  sa me pesh e sa pa pesh,
  sa me ngjyra, sa pa ngjyra,
  sa, siç i ka bo natyra.
  Sa te la, e sa pa la,
  ulen ngrihen per hava.
  sa me er e sa pa er,
  dimerin na e bejn ver.
  Vete zili na ka Evropa,
  na i ka mbyll dyr edhe porta.
  “Sme duhen koqe nga Shqiperia,
  boll-thot-kam koqet e mia”.
  Po ne nuk na bohet vone,
  se ne kemi koqen tone
  porsi dashi m kumon.
  Pra le te rroje byroja dhe partia,
  me ne krye hallatet e tia!

 4. 😀

 5. jam katnar e burr.
  me ndrru shtat lekur s’behem qytetar kurre 😀


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Categories

%d bloggers like this: