Posted by: mamadhia | January 29, 2007

Puna e punonjësit shtetëror

– punonjësit që punojnë shumë bëjnë shumë gabime
– punonjësit që punojnë më pak bëjnë më pak gabime
– punonjësit që nuk punojnë nuk bëjnë gabime
– punonjësit që nuk bëjnë gabime, bëjnë karrierë
– Në këtë moment po punoj shumë për të bërë karrierë.

 Francë, marrë tek sita (RIGOLUS ) – tetena

Advertisements

Responses

 1. a ha ha ..e vertete…

  rrofsh Tena se na kenaqe.e kam pas lexuar dhe une kete me pare dhe me ka bere pershtypje.Eshte shume i goditur si percaktim.

 2. Keto reshta me ngjane me citate nga libri “Bonjour Paresse” i Corinne Maier (nuk e di nese e kam gabim po ta shqiperoj “Pershendetje Pertaci- mbi artin dhe rendesine e te punuarit sa me pak ne zyre”). Tetena di gje ti nese libri eshte perkthyer ne shqip ?

 3. Eni – per me shume qe mua me duket internacionale si percaktim per dembelat.

  Elais – (çfare do te thote elais?) une e kam gjetur tek sita qe citoj dhe titullin e librit qe citon e kam degjuar por nuk e kam lexuar.

 4. Tetena: Elais ishte emri i nje karakteri qe krijova para shume(>5) vitesh ne nje MUD (multi user dungeon) ku luaja. Vizualisht i ngjason pak avatarit qe kam zgjedhur ne blog. Emrin e pata hasur ne nje liber filozofie dhe m’u duk i pershtatshem. I referohej perendeshes se ullinjve ne mitologjike greke.

  Ja dhe nje grimce humori nga une:
  Ne avionin Tirane-Viene:

  Stjuardesa : Per fat te keq kemi ushqim vetem per 40 veta por jemi 100 pasagjere ne avion.
  Ata qe mund te sakrifikoj ne dhe t’ja lene ushqimin dikujt tjeter mund ti ofrojme pije falas gjate gjithe udhetimit.

  Pas nje ore.
  Stjuardesa : Nese ka ndonje qe nderron mendje na kane ngelur edhe 39 racione ushqimi.

 5. Alais, me duket se edhe ti ke te drejte te botosh ne kete blog (mamadhia). Pa te marr leje po botoj kete barcaleten tende.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Categories

%d bloggers like this: