Posted by: mamadhia | August 17, 2009

Perralla te mocme shqiptare

extra

Posted by: rrefime | June 27, 2009

Lepuri

Ne nje kamp ku jepeshin mesime gjuetie nxenesve te shteteve te ndryshme mesuesit nisen nje dite 3 nxenes , nje shqiptar, nje anglez , nje gjerman per te kapur lepuj.
Pylli qe vertet i eger dhe i rrezikshem.Kthehet i pari anglezi i gjakosur gjithandej pa asnje pre.
Me tej vjen gjermani i cili ndonese nuk qe gjakosur e vrare ne pyll nuk kishte kapur gje.
Ne fund vjen shqiptari me nje elefant te gjakosur e te plagosur prane vetes.
i thone :
-Ku e ke lepurin?Ky eshte elefant.
Shqiptari thote:
-Pa pyeteni nje here elefantin se cfare do thote?
Elefanti duke pare me frike nga shqipoja thote :
-Lepur jam 😉

Posted by: mamadhia | March 6, 2009

Fytyrat e ndryshme te Bushit

b5b4b3b2b

Posted by: mamadhia | February 21, 2009

Preferenca

image002

Posted by: mamadhia | September 25, 2008

Pa kismet

Dy miq po bisedonin me njeri tjetrin rreth marteses.

-Po pse nuk u martove ore mik ,- thote njeri prej tyre

-Po ja ,asnje vajze qe solla ne shtepi nuk ma pelqeu mamaja .Me ne fund pas shume perpjekjesh gjeta nje qe isha i sigurte qe do e pelqente sepse i ngjante dhe asaj,- thote tjetri.

– Ua sa mire , he çfare ndodhi,-thote i pari

-Hiç nuk u be gje.Kete here nuk pranoi babai.

Posted by: mamadhia | August 13, 2008

1000% efikase;)

Posted by: mamadhia | August 4, 2008

Laksativi

Njerit qe nuk i pushonte kolla,shkon tek mjeku dhe i kerkon ti jape nje ilaç kundra kolles.Mjeku ja jep.

Pacienti vjen serish diten tjeter duke u ankuar se kolla nuk i kishte pushuar.Mjeku i jep nje ilaç tjeter.Dhe keshtu kjo rutine zgjat per disa dite derisa mjekut i vjen ne maje te hundes dhe nje dite ne vend te ilaçit te rregullt i jep laksativ.

Pasi iken pacienti nje doktor koleg e pyet doktorin ne fjale se pse i kishte keshilluar laksativ nje te semuri me kolle.Mjeku pergjigjet sakaq pa ju dridhur qerpiku:

Po ja mbajti b.. le te kollitet serish:D

Posted by: mamadhia | June 11, 2008

Ftese per martese

Posted by: mamadhia | May 8, 2008

Urgjentisht nje berber ju lutmi shum!

Posted by: mamadhia | May 6, 2008

Ekonomia boterore ( shpjeguar me ane te lopeve )

 • SOCIALIZMI -Ju keni 2 lope dhe 1 ia jepni komshiut
 • KOMUNIZMI-Ju keni 2 lope, qeveria jua merr te dyja dhe ju jep pak qumesht
 • FASHIZMI-Ju keni 2 lope, qeveria jua merr te dyja dhe ju shet pak qumesht
 • NAZIZMI-Ju keni 2 lope, qeveria jua merr te dyja dhe ju vret.
 • BUROKRACIA-Ju keni 2 lope, qeveria jua merr, vret njeren, tjetren e mjel dhe qumeshtin e derdh.
 • SHOQERI AMERIKANE-Keni 2 lope, shisni 1 dhe detyroni tjetren te beje qumesht sa per 4.
 • SHOQERI FRANCEZE-Keni 2 lope, beni greve se doni 3.
 • SHOQERI JAPONEZE-Keni 2 lope, i dezinjoni ato te vogla sa 1/10 e lopes normale dhe qe bejne 20 here me shume qumesht sesa lopa normale.
 • SHOQERI GJERMANE-Keni 2 lope, i ushqeni sa per 20 , ato rrojne 100 vjet .
 • SHOQERI ITALIANE -Keni 2 lope por nuk dini ku i keni.
 • SHOQERI RUSE-Keni 2 lope, i numeroni dhe ju dalin 5, i numeroni perseri dhe dalin 2, pastaj ndaloni numerimin dhe pini nje gote vodka.
 • SHOQERI ZVICERIANE-Keni 5000 lope, po asnje s’ju takon, i jepni me qera.
 • SHOQERI KINEZE-Keni 2 lope dhe 300 njerez per t’i mjele.
 • SHOQERI ANGLEZE -Keni 2 lope, te dyja jane te cmendura.

Older Posts »

Categories